• Hoboth Veronika - Glutén és tejmentes
  • Otthon

Liszt és édesítő kiválasztása piskótakészítéshez

19840372 570339906688396 904970042 o

 Kedves olvasók!
 A receptek közzététele előtt szeretnék pár mondatban egy  bevezetőt írni azokról a termékekről,  alapanyagokról, amelyeket napi szinten használok  a konyhámban, továbbá a velük kapcsolatos  észrevételeimről, tapasztalataimról.

 

Fontosnak tartom megjegyezni, hogy   ezek mind az én saját próbálkozásiam, munkám alapján születtek, tehát teljesen szubjektívek. Mindenkinek más termék, cukorhelyettesítő, csokoládé az úgy nevezett TOP, a leginkább bevált,  ezért a kialakított véleményemmel nem szeretnék senkit sem megsérteni.

Amikor édesanyám számára elkezdtem sütögetni,   adott nekem a Schär termékekcsaládból liszteket, hogy azokból  süssek számára  gluténmentes finomságokat. Sajnos nem egy és nem kettő piskóta alap landolt a kukában. Nekem ez a fajta lisztkeverék  egyáltalán nem jött be, nagyon száraz lett a tészta, töredezett.  De nem adtam fel,  sokat,  nagyon sokat keresgéltem, kísérleteztem,  míg rátaláltam a számomra megfelelő alaplisztre, ami a rizsliszt. A rizsliszt lehet akár a Nagykun rizsliszt, vagy pedig a Kenyérvarázs rizsliszt, mindkettő tökéletesen megfelel pisktóta készítéséhez, amely a torták alapja.

Persze ne felejtsük el azt, hogy egy finom, omlós és puha piskóta a többi összetevőtől is egyaránt függ. Nagyon  fontos a számunkra legkellemesebb cukorpótló kiválasztása is.   Én a kezdetektől a Xilit kristálycukrot, porcukrot alkalmazom, persze van hogy az eritrit porcukor is a kezem ügyébe kerül, ha nincs Xilit  a spájzomban.  Számos cikket olvashattunk már mindkettő termékről, jót s rosszat egyaránt, ezért írom le az én saját tapasztalatomat. Ha xilit kristálycukorral készítem a piskótát, nagyon puha és omlós, viszont ha Eritrittel, akkor nagyon száraz lesz tőle a tészta és potyog. Én nagyon meg vagyok elégedve a Xilit kristálycukorral. Az Eritrit porcukor kicsit csípős ízt hagy maga után, ezért ha azzal kell dolgoznom,  jóval kevesebbet teszek a krémekbe,  a megadott mennyiségnek nagyjából csupán  a felét.

Ezek után ott vannak a vaníliás cukorhelyettesítők, ez  létezik  Xilit, Eritrit és Dia Wellness formájában is.Én a Xilitet és a Dia Wellnesst alkalmazom, itt is természetesen mértékkel. TIPP: Ha valaki otthon szeretne vaníliás cukorhelyettesítőt elkészíteni, nincs más dolga, mint vesz egy vaníliarudat, annak a belsejét kikaparja,  felhasználja például krémbe,  a rudat pedig az otthon levő kristálycukorba szúrja, így tökéletes vaníliás cukorhelyettesítőt kaphat.

Hamarosan újabb alapanyagokkal kapcsolatos tapasztalataimat is olvashatjátok.  

Made with love by Mert nőnek lenni jó. All rights Reserved.